MÜÜGITINGIMUSED

MÜÜGITINGIMUSED

Kehtib alates 27.03.20231. ÜLDINE
Anname Sinu teenindamisel endast parima, lähtudes Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti koostatud juhendist e-kaubandusega tegelevatele ettevõtjatele

1.1. Käesolevad Marc &André e-poe (edaspidi e-pood)  müügitingimused kehtivad  Marc & André e-poest ostmisel veebiaadressil https://marcandandre.eu/. Kauba müüja on MA Fashion Holding OÜ (edaspidi Müüja), registrikood 116932207, Türi 10 C, Tallinn, telefon:  5117891, e-posti aadress eshopeu@marcandandre.com. Tingimused kehtivad kõigi e-poest ostu sooritanud isikute (edaspidi: Klient) ja Müüja vahel Marc & André e-poe vahendusel kauba ostmisel tekkivate õigussuhete kohta. 

1.2. Käesolevatele müügitingimustele lisaks kohaldatakse e-poest ostu sooritamisele Eesti Vabariigis kehtivaid õigusakte.

1.3. Müüjal on õigus ühepoolset muuta ja täiendada e-poe müügitingimusi ja toodete ning teenuste hindasid. Muudatustest teavitatakse e-poe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

1.4. Toodete valik, hinnad ning allahindlused võivad erineda Müüja jaekaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlusest.

2. HIND

2.1. Kõik e-poes müüdavate toodete hinnad on toodud e-poe toodetelehel eurodes ning sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu.

2.2. Toodete hinnale lisandub tellimuse vormistamise käigus Kliendi poolt valitud tarneviisile vastav kohaletoimetamise tasu. Tarneviis valitakse ning kohaletoimetamistasu arvutatakse ostukorvis.

2.3. Sooduskoodi olemasolul arvutatakse toote allahindlus peale sooduskoodi sisestamist ostukorvis.

2.4. Müüjal on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind e-poes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.3. TELLIMUSE VORMISTAMINE

3.1. Klient lisab toote ostukorvi pärast toote ning vajadusel suuruse valimist tootelehel, kasutades selleks nupu "Lisage ostukorvi" .

3.2. Ostukorvis on võimalik koguseid muuta ning tooteid ostukorvist eemaldada kuni toote eest tasumiseni.

3.3. Tellimuse vormistamiseks tuleb Kliendil ostukorvis sisestada vajalikud andmed, valida makseviis, üleandmise koht ning vajutada nuppu "Maksa".

3.4. Tellimus loetakse lõplikult vormistatuks pärast "Maksa" nupu vajutamist ja makse laekumist Maksekeskusele.

3.5. Tellimuse ja makse kättesaamise kohta saadab Müüja Kliendile automaatse e-kirja. Müüja alustab tellimuse menetlemist tingimusel, et klient on tellimuse kinnitanud ja tasunud kogu tellimuse eest.

3.6. Pärast tellimuse komplekteerimist saadetakse Kliendile e-posti teel arve-saateleht, millega Müüja kinnitab, et on ostja tellimuse vastu võtnud ning millega loetakse müüja ja ostja vahel müügileping sõlmituks. Kui arve-saatelehel esineb vigu (mittesoovitud kaubad, kogused vmt), palume viivitamatult ühendust võtta klienditeenindusega e-posti eshopeu@marcandandre.com või telefoni 5117891 teel.

3.7. Kliendi tellitud Toote puudumisel tühistab Müüja tellimuse. Müüja võib tellimust tühistada nii osaliselt kui täielikult. Tühistatud tellimusest informeeritakse koheselt Klienti tema poolt ostu vormistamisel märgitud e-posti aadressile. Osalise tühistamise korral võib Müüja küsida Kliendi soove ülejäänud tellimusega ümberkäimiseks – kas see lähetada või samuti tühistada.

3.8. Toodete eest, mida Müüjal ei õnnestu komplekteerida, maksab Müüja Kliendile raha tagasi 1-2 tööpäeva jooksul. Tagasimakse tehakse samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.


4. TASUMINE

4.1. E-poes sooritatud ostude eest tasub Klient täies ulatuses ning kättetoimetamise tasu vastavalt müügitingimuste punktile 5.

4.2. Tellimuste eest saab tasuda e-poe veebikeskkonnas näidatud viisidel.

4.3. Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises EveryPay AS keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Tellimuse maksumusele võib lisanduda teenustasu vastavalt kliendi ja panga- või krediitkaardi väljastaja vahel sõlmitud lepingule.

4.4. Peale tellimuse esitamist ja kauba eest tasumist saadetakse Kliendi e-posti aadressile tellimuse kinnitus koos käesolevate müügitingimustega. Kauba kättetoimetamisel lisatakse saadetisele arve.

5. TOODETE TOIMETAMINE KLIENDILE

5.1. Kõik Müüja poolt e-poes pakutavad tooted asuvad Tallinna laos ja on valmis koheseks väljasaatmiseks.

5.2. E-pood tarnib tooteid kõikidesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse. Väljaspool Euroopa Liitu saadame tooteid Norra ning Šveitsi, siis lisanduvad tollitasud.

5.3. Eesti piires toimetame saadetisi SmartPOST, Omniva, Venipaki ja DPD kulleri vahendusel.

5.4. Koostöös SmartPOSTi ja Omnivaga saab Klient kauba tellida pakiautomaati. Tellimuse vormistamisel tuleb etteantud nimekirjast valida omale lähim pakiautomaat kauba kättesaamiseks. Tellimus antakse SmartPOSTi ja Omniva kullerile üle igal tööpäeval kell 16:00 ja saabub kohale 2-3 kalendripäeva jooksul peale tellimuse väljastamist. Paki saabumisel saadetakse Kliendi mobiilile teade koos uksekoodiga. Kliendil tuleb kood sisestada pakiautomaadi arvutisse, misjärel avaneb pakiautomaadi uks ning Klient saab kauba kätte. Saadetist hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates paki sisestamisest. Juhul, kui Klient ei tule kaubale järele 7 kalendripäeva jooksul, loeb Müüja, et Klient on tellimusest loobunud ning Müüja tagastab kliendile ostusumma viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti. Kui pakk on Müüjale tagastatud, tuleb paki kättesaamiseks Kliendil postikulu uuesti tasuda.

5.5. Kiirkullerfirma Venipak pakub pakiveoteenuseid Balti riikides ning toimetab paki kulleriga tellija antud aadressile. Kullerfirma saadab teate SMSi teel koos infoga, mis ajal pakk kohale toimetatakse ja kontakttelefoniga juhuks, kui on soovi kohaletoimetusaega muuta. Pakid liiguvad alates postitamisest ja olenevalt piirkonnast 1-2 tööpäeva.

5.6. Koostöös kullerfirma DPD Eesti jõuab tellimus Kliendini tellimuse väljastamisele järgneva 1 tööpäeva jooksul, kui ülekanne tellimuse eest on laekunud M&A arveldusarvele enne kella 12:00. Kui ülekanne tellimuse eest on laekunud peale kell 12:00, postitatakse tellimus järgmisel tööpäeval. Klient saab SMS-teate, kus DPD teavitab paki saabumisest järgmisel tööpäeval. SMS sisaldab DPD paki numbrit, mille alusel on Kliendil võimalik muuta paki kättetoimetamise päeva või aadressi juhul, kui Klient pole kohal tellimuses märgitud aadressil. Kuller toimetab paki kohale E-R ajavahemikul 9:00-18:00. Kui Klient viibib sellel ajal tööl, palume Saaja andmetesse märkida töökoha aadress, et tagada kiire ja tõrgeteta kohaletoimetamine. Aadressi saab soovi korral muuta DPD iseteeninduskeskkonnas aadressil  telli.dpd.ee  või telefonil 6 130 012 paki numbri alusel. Eesti piires on tarneaeg üldjuhul kuni 3 tööpäeva.

5.7. Väljaspool Eestit toimetame kauba kohale DPD ja Omniva kulleriga. Välismaale jõuab kaup tavaliselt 1-2 nädala jooksul sõltuvalt riigi kaugusest. Täpsema hinna ja kohaletoimetamise aja saad vaadata siit  https://www.dpd.com/ee/et/tarneajad või https://www.omniva.ee/abi/erakliendile.

5.8. Klient tasub Toodete kohaletoimetamisega kaasnevad kulud vastavalt transpordiviisile ja Tarnija hinnakirjale.

5.9. Müüja täidab tellimused, st annab postiasutusele lähetamiseks üle tellimuse hiljemalt kolme tööpäeva jooksul pärast tellimuse kinnitamist. Toote kohalejõudmine Kliendini sõltub postiteenistustest. Orienteeruvad kohalejõudmise ajad on:
* Eestis: 1-3 tööpäeva
* Lätis, Leedus: 2-5 tööpäeva
* Euroopa Liidus: 1-2 nädal

6. TAGANEMISÕIGUS, TOODETE TAGASTAMINE JA VAHETAMINE

6.1 Kliendil on õigus lepingust tageneda põhjust avaldamata 14 kalendripäeva jooksul, kasutades selleks tagastamisavalduse tüüpvormi, mille saab alla laadida SIIT  või esitades Müüjale muu ühemõttelise taganemisavalduse. 

6.2 Taganemisavalduse kättesaamist Müüja e-posti aadressile kinnitab Müüja Kliendile saadetava teatega.

6.3 Toote tagastamise või vahetamisega seotud kulud tasub Klient (v.a kui toode on praak või toode ei vasta tellitud tootele).

6.4 14-päevane taganemisõigus ei kehti kauba puhul, mis on valmistatud kliendi isiklikke vajadusi arvestades (nt kliendi mõõtude järgi); suletud pakendiga asjadele, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud (nt pesu, bikiinid).

6.5 Klient on kohustatud tagastama toote 14 kalendripäeva jooksul arvates taganemisavalduse esitamisest. Taganemistähtaega arvestatakse päevast, mil Klient või tema nimetatud kolmas isik, kes ei ole kauba vedaja, on saanud toote enda valdusesse. Juhul, kui tellimus koosneb rohkem kui ühest saadetisest, arvestatakse taganemistähtaega viimase paki Kliendini saabumise päevast.

6.6 Vastavalt VõS § 49kohaselt peab Klient kauba olemuse, omaduste ja toimimise kindlakstegemiseks Tooteid käsitsema ja kasutama ainult samal viisil, nagu tarbijal on lubatud seda teha poes. Kui Tooteid on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik selle olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Siia kuuluvad originaaletikettide eemaldamised toodetelt, toote määrdumine (kreem, make-up vms mille puhastamiseks on vaja toodet keemiliselt töödelda).

6.7 Tehingust taganemisel tagastab Müüja Kliendile tema poolt tasutud summad, kandes tagastatava summa, muu hulgas tarbija kantud asja kättetoimetamise kulud, Kliendi pangakontole viivitamatult kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul peale toote jõudmist Müüjale või Kliendi poolt esitatud tõendi saamist toote tagasisaatmise kohta. Müüjal on õigus tasutud summade tagastamisega viivitada seni, kuni Klient on toote tagastanud või esitanud tõendi toote tagastamiseks üle andmise kohta postiasutusele.


6.8 Juhul, kui Klient soovib Toote vahetamist, parandamist või asendamist, peab Klient täitma veebilehelt allalaetava tagastusvormi. Kui Müüjale tagastatud toodet ei ole võimalik välja vahetada Kliendi soovitud suuruse puudumise tõttu, võtab Ettevõtja Kliendiga ühendust.

7. PRETENSIOONI ESITAMINE


7.1. Müüja vastutab Kliendile müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest kliendile, sellest esimese aasta jooksul asja üleandmisest kliendile eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega. Vastava eelduse ümberlükkamine on Müüja kohustus.

7.2. Klient kohustub Müüjat teavitama kauba mittevastavusest hiljemalt 2 kuu jooksul selle avastamisest ehk esitama pretensiooni, saates vastava info e-posti aadressile eshopeu@marcandandre.com või kirjalikult MA Fashion Holding OÜ aadressile Türi 10 C, 11313 Tallinn

7.3. Pretensioonis tuleb märkida Kliendi nimi ja kontaktandmed, pretensiooni esitamise kuupäev, kaubal ilmnenud puudus ja esitatava nõude sisu ning lisada ostu tõendav dokument. Müüja vastab Kliendi esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 kalendripäeva jooksul.

7.4. Lepingutingimustele mittevastava toote korral on Kliendil õigus nõuda Müüjalt kohustuse täitmist, taganeda lepingust või öelda leping üles ning nõuda kahju hüvitamist, hinna alandamist, rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral nõuda viivist.

7.5 Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tekkiva kahju või mis tahes muude tagajärgede eest, sealhulgas kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida müüjal ei olnud võimalik mõjutada.

Müüja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist tarbija tegevuse või tegevusetuse tõttu (vale kasutusviis, õnnetusjuhtum vms) või kui tegemist on asja tavapärasest kasutamisest tingitud normaalse kulumisega.

7.6. Kui e-poest ostetud Tootel on puudused, mille eest Müüja vastutab- parandab või asendab Müüja puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Müüja Kliendile kõik müügilepinguga kaasnenud tasud Kliendi poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul. Ettevõtjal on õigus tasutud summade tagastamisega viivitada seni, kuni Klient on tema käes oleva toote tagastanud.

8. VAIDLUSTE LAHENDAMINE


8.1. Müüja ja kliendi vahel tekkivad vaidlused lahendavad pooled läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Kliendil õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse (Pronksi 12 Tallinn 10117, https://www.ttja.ee) ja Tarbijavaidluste komisjoni (Pronksi 12 Tallinn 10117, http://www.komisjon.ee) vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks või Harju Maakohtusse. Tarbijavaidluste komisjoni menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Kliendi ja Müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Kliendi kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Lisaks võib Klient e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole, elektrooniline keskkonna ODR-platvormi kaudu (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine), mis asub aadressil http://ec.europa.eu/odr. Kaebuste läbivaatamine on pooltele tasuta ning kaebuse saab esitada eraisik, kes on kaupu või teenuseid ostnud isiklikuks kasutamiseks, mitte kutse- või tööalasel eesmärgil. Euroopa Liidu tarbijate nõustamiskeskuses Eestis kontaktandmed on: Endla 10a Tallinn 10122, consumer@consumer.eehttps://consumer.ee.

9. ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

9.1. E-poe tellimuste keskkonnas säilitatavaid andmeid Kliendi ja tema tellimuste kohta käsitletakse konfi dentsiaalse informatsioonina. Müüja ei avalda talle teatavaks saanud andmeid kolmandatele osapooltele.

9.2. Andmeside Kliendi ja pankade ning kaardimaksekeskuse vahel on krüpteeritud, mis tagab Kliendi isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse. Ettevõtjal puudub ligipääs Kliendi konfidentsiaalsetele panga- ja maksekaardi rekvisiitidele.

9.3. Kliendi poolt Ettevõtjale ostu sooritamisel esitatud isikuandmed on kaitstud ning neid töödeldakse vastavalt isikuandmete kaitse seaduse nõuetele. Isikuandmeid kogutakse ning neid töödeldakse järgmistel eesmärkidel: ostuanalüüside ja kokkuvõtete tegemiseks, Kliendile pakkumiste tegemiseks, aga ka Kliendi rahulolu küsitluste korraldamiseks.

9.4. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-mailiaadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-posti aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

9.5. Kliendil on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.

9.6. Kliendi isikuandmeid töötleb MA Fashion Holding OÜ (registrikood 11693207, Türi 10C, 11313 Tallinn).

9.7. MA Fashion Holding OÜ võib volitada isikuandmeid töötlema teisi juriidilisi isikuid (volitatud töötleja) tingimusel, et sellise töötlejaga on sõlmitud leping, mille kohaselt volitatud töötleja on kohustatud hoidma töödeldavad isikuandmed konfidentsiaalsetena ning tagama isikuandmete kaitse vastavalt seaduses sätestatud nõuetele.

9.8. Ajakohase juriidiliste isikute nimekirja teeb MA Fashion Holding OÜ Kliendile kättesaadavaks Kliendi taotluse alusel, mis on esitatud kirjalikult MA Fashion Holding aadressile Türi 10C, 11313 Tallinn või digiallkirjastatuna aadressile eshopeu@marcandandre.com.